Teknoloji

Yapay zeka yazarlık kavramını değiştirebilir… Dokuz ayda 97 kitap yazdı!

Bilimkurgu yazarı Tim Boucher, ABD’deki Newsweek dergisine yapay zeka yardımıyla dokuz ayda 97 kitap yarattığını söyledi.

3 SAATTE BİR KİTAP YAZDI

Newsweek için bir makalede, Boucher Kitapları göstermek için yapay zeka görüntü oluşturucu Midjourney’i ve beyin fırtınası ve metin oluşturma için ChatGPT ve Anthropic’s Claude’u kullandı.söylenmiş.

Boucher’ın romanlarının her biri 2.000 ila 5.000 kelime ve yapay zeka tarafından oluşturulmuş 40 ila 140 manzara içerir. Kitapların yapay zeka araçlarıyla oluşturulup yayınlanmasının genellikle altı ila sekiz saat sürdüğünü, ancak bazılarının üç saat gibi kısa bir sürede tamamlanabileceğini söyledi.

ORTA 1,99-3,99 DOLAR ARASINDA SATILAN KİTAPLAR

çiçek, “Yapay zeka, çalışmalarım için olağanüstü bir katalizör olduğunu kanıtladı. Tutarlı kaliteyi korurken çıktımı artırmamı sağladı ve başka türlü asla elde edemeyeceğim bir verimlilikle karmaşık dünya inşa etme işine dalmamı sağladı.”söz konusu.

Yapay zekanın ürettiği romanlar son aylarda pazarı doldurmaya başladı.

Şubat ayında ChatGPT, Amazon’un kitabevinde 200’den fazla kitabın yazarı veya ortak yazarı olarak gösterildi.En çok tanınan türlerden bazıları yapay zeka kılavuzları ve çocuk kitaplarıydı.

YAPAY ZEKA İLE YAZILAN KİTAPLAR ARTIYOR

San Francisco merkezli bir fintech şirketinde iş tasarımı direktörü olan Ammaar Reshi, daha önce Insider’a ChatGPT ve Midjourney kullanarak 72 saatte bir çocuk kitabı yazıp resimlediğini söylemişti.

Reshi’ler “Alice ve Sparkle” Kitabı, reklamverenlerin yoğun tepkisiyle karşılaştıktan sonra Twitter’da viral oldu. Bazıları, yapay zeka oluşturucuların çalışmalarını nasıl kullandıklarına üzülürken, diğerleri yazının kalitesiyle ilgili sorunlar yaşadı.

Boucher, Insider’ın çalışma saatleri dışındaki yorum talebine hemen yanıt vermedi.

KAYNAK: HABER7

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu