Ekonomi

KİGDER’de Dr. Sema Karaoğlu güvence verdi

Mehmet UZEL (KAYSERİ İGFA)
Kadın Kooperatiflerini Geliştirme Derneği 5. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi. Dernek binasında yapılan genel kurula dernek üyeleri katıldı.

Sema Karaoğlu’nun tek listeyle girdiği seçimde yönetim kurulunda Dr. Feride Alım, Şafak Çivici, Eda Velibaşoğlu ve Demet Kalkmaz asıl listede yer aldı. Yönetimin yedek listesinde Ebru Fazilet, Ayşe Şimşek, Funda Kızıklı, Ayla Koçer ve Uzman Akbudak yer aldı.

Genel Kurul hakkında bilgiler paylaşan Dr. Sema Karaoğlu, amaçlarının kadın girişimcilere yol göstermek olduğunu belirtti.

Karaoğlu, “Kadını her anlamda güçlendirmek için çalışıyoruz. Sanatsal olur, yasal olur, siyaset olur. Yani her alanda kadınları güçlendirmeye çalışıyoruz. Kayseri ve çevresinde kadınların girişimciliğini arttırmak için var gücümüzle çalışıyoruz.Her türlü olumsuzluğu aşmanın yollarını göstermeye çalışıyoruz.Kadının ayağı yere basarsa kadın güçlenir; kadın güçlenirse ülke güçlenir. Bu bizim ana hedefimizdir.”

Karaoğlu, “Kığder 9 yaşına girdi. Geriye dönüp baktığımızda Kayseri’ye katkı sağlayabildiğimizi görüyoruz. Geri dönüşler de bu yönde. Çünkü birçok kadının hayatına dokunduk. Ortadaki bağ bağımız.” Dernek üyeleri de çok güzel tabii ki amacımız hep daha ileriye gitmek.” konuştu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu