Haber

Gazze’deki yıkımı ortaya koyan video! 1 ayda her şey çöktü

Bir aydan fazla süredir İsrail güçleri tarafından bombalanıyor. Gazze Ablukanın etkisiyle perişan oldu. 10 bin kişi hayatını kaybetti GazzeKaydedilen bir görüntü durumun ciddiyetini ortaya koydu.

SİVİLLERİ BOMBALIYORLAR

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı İsrail’e karşı Aksa Tufanı adı verilen kapsamlı bir operasyon başlattı. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırı başlattı. İsrail okulları, konutları ve camileri bombalayarak kentte 10 binden fazla insanı öldürdü.

KALBİNİ ISITACAK VİDEO

Gazze bir ay sonra devasa bir moloz yığınına dönerken, kentte su ve yiyecek sorunu yaşanıyor. Sağlık hizmetlerinin büyük ölçüde durduğu Gazze’de hijyen açısından da büyük sorunlar yaşanıyor. Dünya bölgedeki gelişmelere odaklanmışken, bölgede çekilen bir video yürekleri dağladı. Videoda aynı balkondan savaş öncesi ve sonrası çekilen görüntüler karşılaştırıldı. O anlar durumun ciddiyetini ortaya çıkardı.

CAN KAYBI 10 BİNİ AŞTI

Gazze’de İsrail saldırıları nedeniyle ölenlerin sayısı son 24 saatte 306 artarak 10 bin 328’e ulaştı. Ölenlerin 4 bin 237’si çocuk, 2 bin 719’u kadındı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu