Teknoloji

El Konsolu ASUS ROG Ally Tanıtıldı – Fiyat ve Özellikler

Dünyaca ünlü teknoloji şirketi Asus Birkaç gündür garip bir sorunla gündemde. Öyle ki şirket, 1 Nisan’da resmi sosyal medya hesaplarından bir paylaşımda bulunarak, ” ROG  Müttefikadlı yeni bir el konsolu duyurdu.

Bunun nedeni hazırlıklı tanıtım videosuydu . Çünkü görüntünün konusu, anahtarını konutta unutan birinin ROG Ally’yi cebinde hatırlaması ve eğlenmeye başlamasıyla ilgiliydi. Ayrıca videodaki kişiler zombiydi. Özetle; Duyuru videosu daha çok bir troll videosuna benziyordu.

Ancak yanılmışız! ASUS ROG Ally gerçek bir konsol olarak göründü

ASUS’un yeni oyun konsolu hakkında en son haberler, bu konsolun 1 Nisan şakası sen değilsin anlaşılır kıldı. Öyle ki teknoloji üzerine görüntü çeken YouTube kanalları olarak bilinen Dave2D ve Linus Tech Tips, bu konsolun inceleme görsellerini servis etti. Paylaşılan bilgilere bakıldığında, ASUS ROG Ally’s 7 inç boyutu 1080p ekran ile bu ekranın 120 Hz yenileme hızı sunduğunu görüyoruz. Ayrıca konsolun Steam Deck’ten daha performanslı olduğu belirtiliyor.

Birkaç gündür ASUS’u gündemde tutan konsolun ne zaman çıkacağı ve diğer teknik özellikleri Henüz bilinmiyor . Ancak Twitter’da yapılan paylaşımlarda bu konsolun Windows işletim sistemine sahip olduğu belirtiliyor. Bu, Steam kitaplığınızdaki tüm oyunları bu konsolda oynayabileceğiniz anlamına gelir. ASUS için, ROG Ally küresel lansmanBittiğinde bu konsolun tüm özelliklerini öğrenme fırsatımız olacak.

İşte şaka gibi görünen ASUS ROG Ally tanıtım videosu

Linus Tech Tip tarafından ROG Ally prototipi ile paylaşılan görseli aşağıdan izleyebilirsiniz.

Dave2D’nin ROG Ally videosu:

Steam Deck’in özelliklerini merak ediyorsanız:

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu