Haber

Denizli Büyükşehir Belediyesi Muharrem Ayında Aşure Yardımı Düzenledi

Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin Muharrem ayında geleneksel olarak düzenlediği aşure hayırseverliği Bayramyeri Meydanı’nda gerçekleştirildi. Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, binlerce Denizlili’nin katıldığı programda vatandaşlara aşure ikram etti.

Denizli Büyükşehir Belediyesi geleneksel aşure hayır işlerine bu yıl da devam etti. Bayramyeri Meydanı’nda düzenlenen programa Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Vali Yardımcısı Mehmet Okur, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, MHP Denizli İl Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, davetliler ve binlerce vatandaş katıldı. Binlerce Denizlili’nin katıldığı programda Önder Osman Zolan ve protokol üyeleri vatandaşlara aşure ikram etti.

Başkan Zolan yaptığı açıklamada tüm hemşerilerinin ve İslam aleminin Muharrem ayını kutlayarak, “Bizi biz yapan değerlerimiz var. Bunları yaşatarak korumak ve topluma aktarmak gerekiyor. gelecek.” Önder Zolan, bu bedellerden birinin de aşure geleneği olduğunu belirterek, “Aşure sadakası yüzlerce yıldır Muharrem’de yapılıyor. Her evde pişirilip komşulara dağıtılıyor. Bu aslında bir dayanışmanın, kardeşliğin, yaşamanın göstergesidir. birlikte.”

Vatandaşlar büyük ilgi gösterdi

Her yıl olduğu gibi bu yıl da bu çok özel geleneği yaşatmaya devam ettiklerini kaydeden Önder Zolan, şunları kaydetti:

“Her yıl olduğu gibi vatandaşlarımızın yoğun ilgisi var. Bu ilgi değerlerimizle bütünleştiğimizi gösteriyor. Allah yarınlarımızı bugünden daha güzel eylesin inşallah birlik ve beraberlik içinde nice güzellikleri hep birlikte yaşarız. Aşure hayırlarına katılan tüm vatandaşlarımıza ve siz değerli basın mensuplarımıza teşekkür ederiz.” – DENİZLİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu