Ekonomi

Ak Portföy dünyanın en büyük portföy yönetim şirketleri arasında!

“Türkiye’nin En Büyük Özel Portföy Yönetim Şirketi” unvanını taşıyan Ak Portföy, 2020 yılından bu yana IPE Top 500 listesinde açıklanan dünyanın en büyük 500 portföy yönetim şirketi arasında yer alıyor.

Türkiye’nin en büyük özel portföy yönetim şirketi Ak Portföy, 350 milyar TL’yi aşan aktif büyüklüğüyle bir kez daha dünyanın en büyük 500 portföy yönetim şirketi arasında yerini aldı.

IPE Top 500 listesindeki bu başarıdan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Ak Portföy Genel Müdürü Mehmet Ali Ersarı ; “Türkiye’nin en büyük özel portföy yönetim şirketi olarak her zaman tasarruf sahiplerinin ihtiyaç ve beklentilerine odaklanıyoruz. Sektörün en geniş yatırım evreniyle yatırımcılarımıza dünya standartlarında yeni nesil ürün ve hizmetler sunuyor, ürünlerimizi geleceğe odaklanarak tasarlıyoruz. Art arda gelen başarılarımız kurum olarak doğru yolda olduğumuzun en açık göstergesidir. “Bu anlayışımızın uluslararası alanda karşılık bulması bizi gururlandırıyor” dedi.

Kurulduğu günden bu yana ana misyonunu ‘tasarruf sahiplerinin tasarruf ve yatırımlarına değer katmak’ olarak belirleyen ve sermaye piyasalarının geliştirilmesi ve derinleştirilmesine odaklanan Ak Portföy, portföydeki yerini alarak başarısını bir kez daha kanıtladı. Bu yıl IPE Top 500 listesi.

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

dikmenhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu